Een hypotheek voor ZZP’ers
Steeds meer mensen gaan als ZZP’er aan de slag. Het zogenaamde flexibele werken wordt dan ook steeds aantrekkelijker. Dit betekent ook dat er meer mogelijkheden komen om ook als ZZP’er een hypotheek af te sluiten. Echter, het is wel verstandig om gebruik te maken van de dienstverlening van een boekhoudkantoor voordat je naar een hypotheekverstrekker gaat. Het boekhoudkantoor kan namelijk de jaarverslagen voor je opstellen, zodat je deze bij de hypotheekverstrekker kunt presenteren. Dit is een betere optie dan dat je met je eigen papierwinkel bij de hypotheekverstrekker verschijnt.
Een huis kopen als ZZP’er
Enkele jaren geleden was het nog niet mogelijk om als ZZP’er een woning te kopen. Het is immers zo dat er geen arbeidscontract kan worden overlegd en dat de inkomsten in de meeste gevallen zeer variabel zijn. Hypotheekverstrekkers willen zeker weten dat de hypotheek betaald kan worden, en bij een flexibel salaris is dit wat lastig in te schatten. Toch zijn er zeker mogelijkheden om als ZZP’er een hypotheek te krijgen om een huis te kopen. De NHG, Nationale Hypotheek Garantie, heeft voorwaarden gesteld. Zo moet je minimaal drie boekjaren zelfstandig zijn. Dit betekent dat je in staat moet zijn om over drie volledige kalenderjaren de jaarcijfers te presenteren. Deze jaarcijfers kun je door een boekhoudkantoor laten opstellen.
De boekhouder stelt de jaarverslagen op
Een boekhouder heeft de nodige ervaring om de jaarverslagen goed op te stellen. Een boekhoudkantoor kan je dan ook helpen bij het verkrijgen van een hypotheek. Deze kan de berekeningen maken, diverse factoren analyseren en vervolgens de jaarverslagen opmaken. Met deze jaarverslagen kun je een bezoek brengen aan de hypotheekverstrekker van jouw keuze. Hypotheekverstrekkers zien graag dat je de jaarcijfers hebt laten berekenen door een boekhoudkantoor. De jaarverslagen die door een boekhoudkantoor worden opgesteld zijn helder, overzichtelijk en betrouwbaar. Dit werkt altijd in je voordeel.